FLOW – sztuka dotyku. Sesje masażu Tao, Lomi Lomi Nui, tantrycznego, konchowanie uszu.


Wczytuję mapę...

Data/Czas
Data - 17/03/2017 - 31/12/2018
Całodniowe

Lokalizacja
Sztuka Kochania - Instytut Pozytywnych Wibracji

Kategorie


„Nie ma pośpiechu. Jeśli coś jest nam przeznaczone,

wydarzy się – we właściwym czasie,

z odpowiednią osobą i z dobrych powodów.”

 Witaj, cieszę się że tu trafiłeś 🙂

Opowiem Ci czym dla mnie jest masaż?

Czuję go jako formę terapii wychodzącej poza granice słów, teorii, koncepcji. Dzięki niemu moja czysta istota pomaga zaistnieć czystej istocie masowanego. Dotyk, poruszenie, przepływ… uwolnienie i uzdrowienie zastygłych w ciele emocji, otwarcie energii ciała do swobodnego jej przepływu, usunięcie napięć.

Dzięki masażowi powraca świadomość ciała, połączenie z każdą jego komórką, łączysz się z duszą by odzyskać jedność z prawdziwą swoją naturą. Wiele osób czuje się po masażu bardzo lekko, powraca wewnętrzny spokój, optymizm, radość, chęć życia i działania.

Na poziomie fizycznym masaż działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza krew z toksyn, wspomaga przemianę materii. Wpływa też pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny czy nerwowy. Stawy stają się bardziej elastyczne. Rozmasowywane są napięcia mięśniowe w coraz głębszych warstwach ciała, dzięki czemu stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie. Odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele.

Na poziomie emocjonalnym masaż w naturalny i łagodny sposób pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Zdrowie to stan swobodnego przepływu energii w ciele, a choroba pojawia się, gdy ten przepływ zostaje na dłuższy czas zablokowany. Nasze stłumione emocje, stres, napięcia, silne życiowe doświadczenia zapisują się w naszych mięśniach, tworząc napięcia i blokując przepływ energii życiowej. Masaż pomaga odblokować i rozpuścić je w ciele, a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić do stanu równowagi. Owocuje to większą stabilnością emocjonalną. Często zdarza się, że podczas masażu u wielu osób budzi się życzenie zmiany swojej sytuacji życiowej.
… i bardzo często stają się gotowi podjąć stosowne działania

Na poziomie duchowym masaż otacza pełną miłości troską, dzięki czemu łatwiej nam akceptować siebie i to co się wydarza w naszym życiu. Niczym dzieci otwieramy się wtedy również na obfitość, która płynie z Wszechświata.

Olejki zapachowe i muzyka wspomogą Twój powrót do błogości, harmonii i spokoju.

 

W pełnym flow ze swoim życiem zapraszam Cię na zabiegi:

 • masaż tantryczny/TAO

  Masaże tantryczne powstawały w czasach i w społecznościach, gdzie seksualność była świętą, uświęconą dziedziną ludzkiego życia – była poświęcona Bogom. Uczono jej w świątyniach które symbolizowały i uosabiały przyjmujące i stwórcze Łono Bogini. Duchowa seksualność tantryczna z całym swoim bogactwem praktyk była niezwykle szanowana, traktowana naturalnie i z ogromnym szacunkiem do ciała. Była Złotym Lotosem, najgłębszą osobistą modlitwą, dzięki której człowiek mógł osiągać mistyczne stany duchowe, dostępować transcendencji, jednoczyć się wewnętrzną boskością i z całym istnieniem.
  Święty Tantryczny Masaż ( w zasadzie grupa masaży energii seksualnej) jest całkowitym i bezinteresownym uczczeniem kobiety i mężczyzny. Pięknym uhonorowaniem całego ciała, duszy i zmysłów i starożytną praktyką świątynną, która prowadzi do odnalezienia, doświadczenia i pełnego przyjmowania naszej boskiej doskonałości. Jest harmonijnym i pełnym zjednoczeniem duchowości z intymnością, ciała ze świadomością i boskości z fizycznością. Doskonałym zestrojeniem duszy i serca w pełni jedności, obecności, odczuwania i błogości. Tantryczny Masaż jest otwarciem samych siebie na głębokie połączenie z własnym ciałem, umysłem, duszą i seksualnością, bramą do doświadczenia pełni spełnienia i rozpłynięcia się w zmysłowej, radosnej błogości.

 • masaż klasyczny i relaksacyjny

  Zajmuje się pracą z ciałem i masażem, który traktuję jako wspaniałe narzędzie do powrotu w TU i TERAZ, do kontaktu ze swoją istotą, do powrotu na ziemię, do uszanowania swojej cielesności.

  Od dawien dawna w różnych kulturach, w formie ceremonialnej, masaż wykonywany był dla wodzów w celu wyciszenia i zwiększenia kreatywnego myślenia przed podjęciem ważnych decyzji. Stosowany był również w celach uzdrawiania ciała z chorób poprzez uwolnienie od blokad energetycznych w kanałach subtelnych.W poczuciu zaufania i otwartości na płynący z serca dotyk zanurzysz się we własnej jaźni, sięgniesz rozkosznego niebytu, rozpuścisz w błogiej teraźniejszości.

  W naszej kulturze zawsze doceniano wartość masażu wśród sportowców i osób poddawanych rekonwalescencji, ale dopiero w ostatnim czasie masaż zyskuje dużą popularność w zakresie zastosowania poza medycznego. Staliśmy się bardziej świadomi i zaczęliśmy poważniej dbać o swoje zdrowie. Coraz częściej korzystamy z masażu dla przyjemności, a także profilaktycznie.

  Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, oddziałując jednocześnie na cały układ nerwowy. Masaż ten doskonale niweluje wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a także pomaga w walce z bezsennością.
  Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a docelowo całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego doprowadzając tym samym do uzyskania pełnego rozluźnienia i odprężenia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.


 • świecowanie i konchowanie uszu metodą Indian Hopi

  to jedna z dziedzin medycyny naturalnej. Zabiegi tego rodzaju są stosowane przez różne kultury od tysiącleci. Również Słlowianie nią się niegdyś posługiwali.
  W czasach międzywojennych w Polsce świecowanie uszu należało do repertuaru lekarzy.

  Świecowanie uszu to bardzo przyjemna i relaksująca forma terapii. Jest alternatywą dla laryngologicznego oczyszczania uszu. Głęboko uspokaja, uwalnia od bólów głowy, zmniejsza szumy uszne. Zabiegi tego rodzaju stają się coraz bardziej popularne i poszukiwane, szczególnie w salonach odnowy biologicznej oraz a gabinetach naturoterapeutów.

  Działanie lecznicze zabiegów świecowania i konchowania uszu metodą Indian Hopi opiera się na specyfice tego zabiegu.
  Podczas zabiegu mamy do czynienia z:

  działaniem głęboko relaksacyjnym – jak wiadomo, wiele chorób wynika ze stresu – zabiegi tego typu uwalniają od stresu

  aromaterapią – świece i konchy do uszu można dodatkowo wzbogacić leczniczymi olejkami

  muzykoterapią – podczas zabiegu w tle płynie cicha muzyka relaksacyjna

  aurikuloterapią i ewentualnie akupresurą ucha – to masaże ucha, które wykonuje się przed zabiegiem pobudzając strefy refleskoterapeutyczne i akupresurowe, co wpływa korzystnie na cały organizm pozytywnym oddziaływniem

  jonami ujemnymi, które są emitowane przez spalany naturalny wosk pszczeli – jest to promieniowanie korzystne dla zdrowia człowieka

  efektem kominowym, który wyrównuje ciśnienie w uchu oraz powoduje usuwanie woskowiny

  Zabieg konchowania przynosi podobne, efekty, jak świecowanie uszu, ale jest dłuższy i działa intensywniej. Stosuje się go też w przypadku chęci oczyszczenia energii ciała. Zleca się min. 3 zabiegi

 • pępkowanie 

  Pępkowanie inaczej konchowanie pępka jest metodą jeszcze mało znaną ale bardzo skuteczną. Oprócz usuwania dolegliwości fizycznych, wpływa także na układ trawienny, wydalniczy, rozrodczy i narządy płciowe ale i na nasz poziom energetyczny. W pępku umieszczone są nasze relacja z innymi ludźmi, przechowujemy tu także nasze emocje, zachowania, analizę tych zachowań, wybaczanie, logiczne uzasadnienia, autoagresję. Zalecana seria: min. 7 – 11 zabiegów, u wszystkich, niezależnie od wieku. 

  wskazania:

 • pobudzenie funkcjonowania jajników;
 • polepszenie kondycji skóry po porodzie;
 • przyspieszenie procesu zwijanie macicy po porodzie;
 • poprawianie pracy jelit i układu trawiennego;
 • poprawia problemy z zaparciami;
 • wspomaga odchudzanie;
 • oczyszcza naszą aurę;
 • konchowanie narządów 

  Konchowanie narządów daje rewelacyjne rezultaty jeśli chodzi o oczyszczanie i energetyzowanie ich. Wskazane jest konchowanie zwłaszcza po leczeniu antybiotykami. Zazwyczaj oczyszcza się nerki, wątrobę, trzustkę. Zalecana seria: min. 7 – 11 zabiegów, u wszystkich, niezależnie od wieku.

 • konchowanie kręgosłupa 

  Każdy kręg odpowiada innemu organowi. Konchując odpowiedni kręg wpływamy na dolegliwości lub choroby jakiegoś narządu np. oczy, zatoki, oskrzela, płuca, jajniki, jelita, prostata, itd. Konchowanie kręgosłupa polecane jest jeśli są przeciwwskazania do wykonania masażu manualnego.Wskazania: bóle kręgosłupa; zwyrodnienia; zmęczenie kręgosłupa; ból mięśni karku; ból stawów; rwa kulszowej i barkowej. Zalecana seria: min. 7 – 11 zabiegów, u wszystkich, niezależnie od wieku.


  Pozdrawiam w przepływie piękna, radości, harmonii i błogości ♥
  Do zobaczenia 🙂 

                Elżbieta Czaczkowska FLOW 

         tel. 506 236 545

             SZTUKA KOCHANIA  Instytut Pozytywnych Wibracji 

Białystok, ul. Waryńskiego 6/6

https://www.facebook.com/FLOW-sztuka-dotyku-243620982759440/