Biblioteka rozwoju osobistego


Poniżej znajdują się ciekawe książki i witryny, które mogą być dobrą wskazówką w znalezieniu kierunku rozwoju osobistego oraz lepszemu poznaniu siebie.

https://www.16personalities.com/ – witryna na której w bardzo wygodny i przejrzysty sposób można wykonać test osobowości a następnie po jego zakończeniu otrzymać kod typu na przykład „INTJ” oraz szczegółowy opis z podziałem na kategorie: praca, kariera, związki itp.

Kolejną ciekawą pozycją jest książka „Do what you are” czyli z angielskiego „Rób to, do czego jesteś stworzony” autorstwa Paul D. Tieger, Barbara Barron oraz Kelly Tieger. Jeżeli wykonało się już powyższy test osobowości i zna się swój kod typu to można w tej publikacji znaleźć wskazówki odnośnie preferowanych zawodów, metod poszukiwania nowej pracy czy ewentualnie przekwalifikowania się i inne. Książka w wersji polskiej z 2005 roku jest dostępna na przykład w księgarni Czarymary.pl pod adresem: https://www.czarymary.pl/p_25845_rob_to_do_czego_jestes_stworzony_paul_d_tieger lub najnowsze jej wydanie z 2014 roku w wersji angielskiej na Amazon.com:

https://www.psychologyjunkie.com/ – bardzo ciekawa strona związana z tematyką rozwoju osobistego, rozszerzająca zakres wymieniony powyżej. Daje również możliwość przetestowania się i odkrycia swojego typu osobowości a następnie bardzo wnikliwie opisuje zależności między typami, od związanych z karierą po relacje partnerskie.