Innerdance-spotkanie z duszą


Data/Czas
Data - 05/11/2017
19:00 - 20:30

Lokalizacja
Sztuka Kochania - Instytut Pozytywnych Wibracji

Kategorie


Innerdance trudno opisać słowami, to głębokie i bardzo indywidualne doświadczenie. Energia innerdance przyszła do nas 10 lat temu z Filipin poprzez Pi’a Villarazę, który doświadczył jej jako pierwszy, a w tym momencie społeczności innerdance funkcjonują w ponad 30 krajach na całym świecie.

Innerdance to głęboki proces otwierania ciała i świadomości, poprzez uwolnienie drzemiącej w nas energii. Nie jest to taniec w dosłownym tego słowa znaczeniu, lecz zaproszenie dla ciała i umysłu to odbycia podróży, w która zabiera nas dźwięk. „Taniec” może rozpocząć się w momecie. kiedy intensywna energia, płynąca przez ciało, zaczyna sama nim poruszać.

Innerdance jest techniką łączącą duchowość z nauką. Wykorzystuje dźwięk jako narzędzie do osiągania głębokich stanów świadomości, poprzez stymulowanie różnych fal mózgowych oraz intuicyjny dotyk, który pomaga odblokowywać przepływ energii w ciele.
Proces jest przeprowadzany w bezpiecznej przestrzeni, opartej na zaufaniu i współodczuwaniu.

Innerdance nazywany jest świadomym transem. Według Pi’a Villarazy wszystko co przeżywamy w trakcie tego procesu nie jest niczym nowym, ale czymś co nasze Wyższe Ja dobrze zna, lecz co zostało zapomniane, a podczas innerdance możemy to sobie przypomnieć.

Jak wygląda sesja innerdance?

Spotkanie trwa 2 godziny.
Pierwsze 15 minut – wstęp: omówienie procesu, pytania.
Kolejne 90 minut – właściwa sesja innerdance.
Uczestnicy kładą się w pozycji Savasana na matach do jogi lub kocach, zamykają oczy i rozpoczynają relaksację przy dźwiękach muzyki. Osoba prowadząca wspiera uczestników dostosowując muzyczną playlistę do ich procesu, oraz wspomagając przepływ energii w ciałach za pomocą delikatnego dotyku (za przyzwoleniem osoby).

Każda z osób przeżywa proces w sposób indywidualny. Uwolnienie blokad może przyjmować formę płaczu, krzyku, śmiechu, postrzegania kolorów, wizji, przyspieszonego oddechu, wypowiadanych słów, a w najczęstszych przypadkach – mimowolnego ruchu ciała. Uczestnicy są cały czas w pełni świadomi wszystkiego co dzieje się podczas innerdance.
Im osoba jest bardziej otwarta i nie ocenia swojego procesu, tym doświadcza głębszej podróży, zrozumienia i transformacji.
Prowadzący może wspierać uczestników dodatkowo za pomocą instrumentów muzycznych, kadzidła, olejków eterycznych, oraz energii kryształów.
Ostatnie 15 minut- podsumowanie spotkania, podzielenie się swoim przeżyciem, czas na zanotowanie swoich myśli, wizji, odczuć.

Prowadzenie: Anahata Ola
Koszt sesji: 30 zł lub dowolna kwota wspierająca Prowadzącą.

Przynieś ze sobą matę do jogi, małą poduszkę i jeśli masz – grzechotki, misę tybetańską lub bęben – to pomoże nam w podróży.

Więcej informacji o innerdance: http://www.innerdanceprocess.org/