Oczyszczanie wątroby na wiosnę – spotkanie i konsultacje.


Data/Czas
Data - 23/03/2016
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Holistyczna Klinika

Kategorie


rw

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych swoim zdrowiem na spotkanie informacyjne dotyczące profilaktyki Zdrowia i Urody.

Jak przygotować organizm

do przejścia z okresu zimowego w wiosenny?

23 marca 2016 r. godz. 17.00 – 19.00

Holistyczna Klinika

Białystok, ul. Waryńskiego 4 lok. 6

Opowie nam o tym lek. med. Julia Redkowas, która swoją praktykę lekarska z powodzeniem uzupełnia o starożytną wiedzę medycyny chińskiej.

Tradycyjna medycyna chińska oparta jest głównie na koncepcji harmonii między ying i yang oraz na teorii pięciu elementów, która zakłada, że cała natura, jak i kosmos składają się z pięciu podstawowych elementów: ziemi, metalu, wody, drzewa i ognia. Wszystko, co istnieje, można przyporządkować któremuś z nich.

Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską wiosna jest przemianą Drzewa, która z kolei fdodpowiada wątrobie odpowiadającej za:
  • regulowanie ilości krwi w krwiobiegu
  • podatność na emocje i stres (napięcie przedmiesiączkowe)
  • dobry stan ścięgien i paznokci
  • dobry wzrok

Jest ona źródłem życia i jeśli w odpowiedni sposób potraktujemy ją na wiosnę, będzie dobrze funkcjonować przez cały rok. Bez względu na to, jak zdrowo się dziś czujesz, musisz odpowiednio zadbać o swoje ciało i wątrobę właśnie teraz  – na progu wiosny.

Pamiętaj aby układać się do snu w odpowiedniej porze. Chińska maksyma głosi, że gdy leżysz – krew w twoim ciele przechodzi przez wątrobę kończąc proces detoksykacji. Trzeba pamiętać, że wątroba jest najbardziej aktywna pomiędzy godziną  23.00 a 3.00 rano. Dlatego, jeżeli nie leżysz i nie odpoczywasz w tym czasie – detoksykacja nie jest kompletna.
we
Równie ważna wiosną jest odpowiednia dieta. I nie chodzi tutaj wcale o to, żeby jeść mało, czy się głodzić, ale o to, by jeść produkty odpowiednie dla naszej wątroby.
Wiosenna dieta powinna być bogata w kiełki fasoli, szpinak, seler, szparagi i zieloną sałatę. Należy też unikać tłustych i pikantnych potraw.

W czasie przesilenia wiosennego należy również unikać palenia tytoniu i picia alkoholu.

Zadbaj wiosną o swoją wątrobę i przewód pokarmowy, a będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem przez cały rok!

W celu wsparcia procesów Wiosennego Oczyszczania poznasz Oczyszczającą serię Suplementów TIENS, które odwołują się właśnie do teorii Pięciu Elementów i łączą ją równocześnie z najnowszymi osiągnięciami biotechnologii.

Wstęp wolny.

 

Dodatkowe informacje:
Elżbieta Czaczkowska
t: 506 236 545