Rytuał urodzenia bębna szamańskiego


Data/Czas
Data - 25/03/2017
Całodniowe

Lokalizacja
Sztuka Kochania - Instytut Pozytywnych Wibracji

Kategorie Brak kategorii


Rytuał narodzin bębna

Prowadzi Robert Prokeš z Czech.

Jeżeli czujesz, że jest czas na narodziny własnego bębna, dołącz do rytuału. Skóry są już oczyszczone i przygotowane.

Według własnego odczuwania i wewnętrznego prowadzenia przygotujcie się na wszystkich poziomach w całości na ten krok, dobrze jest dać świadomą uwage sobie i intecji w sercu.

Zaczynamy od 10:00/12:00, prosze być na czas.
Proszę zrobić sobie przestrzeń na cały dzień do późnego wieczora (zwyczajnie zabierze spotkanie 12-14 godzin).

Koszty:
(beben – skóra z krowy + pałka)
390zł – bęben mały (30cm) / jelen + 20zl
490zł – bęben średni (40cm) / jelen + 40zl
590zł – bęben duży (50cm)
(według aktualnych zapasów skór)

Parę praktycznych informacji na temat wyboru skóry a wielkości bębna:
1) Co do wytrzymałości a odporności skóry krowa wytrzymuje więcej i dłużej, polecam skórę krowy jak jest zamiarem więcej wytrzymały bęben do natury, na zewnątrz, w wilgoci… Skóra jelenia na zewnątrz wiele łatwiej i szybciej nabiera wilgoć, trąci napięcie, dźwięk i jest pak mniej oporna na uszkodzenie, to trzeba liczyć na pewne ograniczenia. Jeleń starzeje się wcześniej niż krowa. Co traci na wytrzymałości wyrównuje większą skała dźwięku i vibracji, umożliwia delikatnejszą pracę. Mogą się pojawić wyjątki, generalnie jest raczej tak.
2) Co do wielkości:
Mały bęben (30cm) jest idealny bęben do podróży, lekki, łatwy do pakowania, wytrzymalszy w wilgoci, wystarczający na rytualną pracę, jego wielkość jest brzmienie krótsze.
Średni bęben (40cm) jest uniwersalny bęben, trochę cięższy, brzmienie je średnio długie, idealny wybór do większość działań
Wielki bęben (50cm) nadaję się najwięcej na prowadzenie i pracę z dużymi grupami, lub głębszą doświadczoną pracę s dźwiękiem, inaczej jest bęben według mego doświadczenia większy i cięższy raczej niepotrzebnie, dla większości kobiet bęben jest za ciężki na dłuższe granie, to trzeba dobrze zdecydować.
3) jak nie jesteście pewni lub macie bardzo konkretny zamiaru używania bębna, proszę skonsultować waszą intencje, mogę coś polecić lub konkretniej wybrać skórę dla was jak omówimy to wspólnie.

Proszę o zgłoszenia na e-mail:

Organizator Elżbieta – letsbe@o2.pl do 21 marca 2017 , imię, numer telefonu, rozmiar bębna i rodzaj skóry, można dodać informacje na temat intencji i zamiaru używania bębna (bęben do szałasu potów,…)

Proszę zabrać duźi recznik, coś na wspólny stol, (i coś do siedzenia na podlodze?). Jest do wyboru wzór sznurowania (trzymania), możliwośći można sprawdzić w galerii na FCB Roberta.

Robert Prokes z Czech (ur. 1976)

Oddaje się muzyce, rytuałom połączenia z naturą i wszechświatem oraz współtwarzaniu. Robi bębny i grzechotki.
Prowadzi rytuały robienia własnego bębna, szałasu potów i różne grupowe spotkania muzyczne, ceremonie dźwięku, w intencji współbrzmienia, spontanicznego uwolnienia ograniczeń i naturalnego przejawu.

Zapisy i dodatkowe informacje: Elżbieta 506 236 545